Özel Birikim Sigortası


Yeni Türk Lirası olarak yapılan yatırımlar bazı dönemlerde en doğru tercihtir. Belki sizde YTL yatırımların en iyisi olduğunu düşünüyorsunuzdur. Yapacağınız düzenli YTL tasarrufları, emeklikliliğinizde de mevcut hayat standartınızı korumanızı sağlayacaktır. Yapacağınız size uygun tasarruflar sayesinde mevcut hayat standartınızı emeklilik döneminize de taşıyabilirsiniz.

Özel Birikim Sigortası emekliliğinizde düzenli gelir alabilmeniz için tasarruf yapabilmenizi sağladığı gibi, aktif çalışma hayatınızda karşı karşıya kalabileceğiniz önemli risklere karşı da güvence sağlar. Özel Birikim Sigortası sayesinde alabileceğiniz risk teminatlarınız sizin ve ailenizin güvencesi olacaktır.

Sizin bilgileriniz doğrultusunda size özel planı birlikte oluşturabiliriz.

Kendi özel planınızı oluşturabilmek için;

•  18 – 60 yaşları arasında bulunmalısınız.

•  Teminatlarınızı ve primlerinizi YTL olarak belirleyebilirsiniz

•  Yıllık sigorta priminizin  10, 20, 30, 50 veya 100 katını vefat teminatınız olarak belirleyebilirsiniz.

•  İsterseniz aynı orandaki kaza sonucu maluliyet ve hastalık sonucu maluliyet teminatlarını da planınıza ekleyebilirsiniz.

•  Sigorta süresi sonunda planladığınız toplu gelirin veya ömür boyu yıllık gelirin daha yüksek olması için, yatıracağınız primleri de aynı oranda yüksek seçmelisiniz. Bununla birlikte sigorta süresini uzun seçerek süre sonundaki birikimlerinizin daha da yüksek olmasını sağlayabilirsiniz

•  Primlerinizi aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık taksitler halinde yatırabilirsiniz.

•  Primlerinizi kredi kartı, banka havalesi, posta çeki veya nakit olarak ödeyebilirsiniz.

Özel Birikim Sigortası hakkında bilmek istedikleriniz :

Ödeyeceğim prim her yıl artacak mı?

Evet, her yıl TEFE oranında düzenli olarak artacaktır. Sigorta primlerinizi, istediğinizde daha yüksek bir oranda artırabilirsiniz.

Risk teminatlarımı değiştirebilir miyim?

Evet, sigorta yıl dönümlerinde risk teminatlarınızı değiştirebilirsiniz. Hayatınızdaki gelişmeler doğrultusunda ihtiyacınıza göre teminatlarınızı arttırabilir yada azaltabilirsiniz. Aynı zamanda maluliyet teminatlarını planınıza ilave edebilir veya planınızdan çıkartabilirsiniz.

Birikimlerim nasıl değerlendirilir?

Birikimleriniz, İsviçre Hayat Sigorta bünyesindeki seçmiş olduğunuz para birimine göre kurulmuş olan özel fonlarda yatırıma yönlendirilir. İsviçre Hayat Sigorta, bu fonlardaki sağlam, güvenilir, yüksek getirili yatırım araçlarından elde ettiği geliri birikimlerinize günlük olarak yansıtır. Böylece günlük olarak yatırıma yönlendirilen birikimleriniz fon esasına göre en iyi şartlarda değerlendirilmiş olur.

Yıllar itibarıyla vermiş olduğumuz karpayı rakamları için tıklayınız…

Yatıracağım primler için vergi avantajım olacak mı?

Evet, eğer ücretli olarak çalışıyorsanız veya yıllık beyanname veren bir mükellef iseniz, 4697 sayılı G.V.K' nın 63. ve 89. maddeleri gereğince ödediğiniz primleri vergi matrahından indirebilirsiniz. Bu avantajdan yararlanmak için, primlerinizi düzenli olarak yatırmanız ve primlerinizi ödediğinizi gösteren belgeyi çalıştığınız işyerinin ilgili bölümüne vermeniz yeterlidir.

 

Özel Birikim Sigortası hakkında daha detaylı bilgiyi nasıl alabilirim?

Size en yakın acentemize başvurabilirsiniz. Ayrıca DAHA FAZLA BİLGİ İSTİYORUM formuna bilgilerinizi girerseniz Bireysel Finans Danışmanı arkadaşlarımız sizleri ziyaret ederek detaylı bilgi verecek ve en uygun planı yapmanıza yardımcı olacaklardır.

         Geri Dön